Dodany: 2015-01-14 11:47:21

 

Opłata od posiadania psówJak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn podatek od posiadania psa jeszcze do niedawna był obowiązkowy w całej Polsce. Obecnie jednak został już zniesiony i właściciele psów nie muszą się już martwić koniecznością opłacania go.

 

W ostatnim roku swojego obowiązywania był w wysokości około 40 złotych rocznie. Nie jest to może wysoka suma, ale zawsze to kilkanaście puszek psiej karmy, którą można teraz podarować schronisku bądź kupić własnemu psu. Biuro rachunkowe olsztyn przypomina jednak, że w niektórych krajach europejskich ten rodzaj daniny publicznej w dalszym ciągu obowiązuje, a swój początek miała taka naprawdę w XIX wieku.

 

Czasy się jednak zmieniają, teraz tak zwane podatki od luksusu likwiduje się, na ich miejsce wprowadzając oczywiście nowe ich rodzaje. Jak twierdzi jednak biuro rachunkowe olsztyn podatek od posiadania psa, chociaż zniesiony w Polsce, nadal może obowiązywać w formie dobrowolnej. W praktyce jednak nikt go obecnie nie opłaca. Mamy i tak dość dużo opłat, które narzuca nam państwo, żeby dobrowolnie godzić się na kolejny.Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata od posiadania psów
Nick: