Dodany: 2015-01-13 13:45:11

 

Opłata targowiskowaOpłata targowiskowa jest kolejnym rodzajem daniny publicznej, którą muszą uiszczać osoby handlujące na placach i targach publicznych. Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn jest ona niezależna od pobieranej oddzielnie opłaty za wynajęcie danego miejsca na placu.

 

Z opłaty targowiskowej zwolnieni są właściciele nieruchomości stojących na danym terenie, którzy płacą już z tego tytułu osobny podatek. Jeśli więc zamierzamy podjąć się zarobkowania w ten sposób (handlując na targu) to musimy liczyć się z koniecznością odprowadzania odpowiednich podatków – tłumaczy biuro rachunkowe olsztyn.

 

Pobierana jest ona nie tylko od osób fizycznych, jak w przypadku opłaty miejscowej, ale również od osób prawnych i jednostek organizacyjnych, które nie posiadają odrębnej osobowości prawnej. Biuro rachunkowe olsztyn przekonuje jednocześnie, że wysokość opłaty targowej oraz sposób jej pobierania jest określony na stronach poszczególnych urzędów gmin, przeważnie w biuletynie informacji publicznej, gdzie znajdziemy wszelkie informacje.Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata targowiskowa
Nick: