Dodany: 2015-01-13 13:35:44

 

Opłata miejscowaJak twierdzi biuro rachunkowe olsztyn polscy obywatele zmuszeni są do opłacania rozmaitych podatków i danin publicznych. Jakby się zastanowić to codziennie płacimy po kilka podatków, akcyz i innych świadczeń na rzecz naszego państwa.

 

Oprócz podatku dochodowego i składek na ubezpieczenie jesteśmy również zmuszeni płacić podatek od towarów i usług. Nawet gdy wyjedziemy na wakacje musimy uiszczać opłatę klimatyczną, inaczej zwaną miejscową. Jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn jest to szczególnego rodzaju opłata, która pobierana jest od osób fizycznych, które przebywają dłużej niż jedną dobę w miejscowości o szczególnej wartości klimatycznej czy uzdrowiskowej.

 

Jadąc na wczasy nad morze musimy pamiętać, że opłata ta będzie doliczona do kosztu pobytu w hotelu czy pensjonacie. Nie jest to oczywiście wysoka opłata, rzędu kilku złotych dziennie, jednak jak przekonuje biuro rachunkowe olsztyn musimy pamiętać, że trzeba ją uiścić. Z opłaty zwolnione są grupy dzieci i młodzieży szkolnej, a także osoby przebywające w szpitalach na terenie danej gminy.Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata miejscowa
Nick: