Dodany: 2015-01-14 11:32:44

 

Opłata uzdrowiskowaW Polsce królują podatki oraz opłaty miejscowe. Jak tłumaczy biuro rachunkowe olsztyn opłata uzdrowiskowa jest szczególną odmianą podatku klimatycznego, która pobierana jest od osób wypoczywających i przebywających na leczeniu w miejscowościach o walorach uzdrowiskowych.

 

W Polsce miano miejscowości o szczególnych właściwościach uzdrawiających bez wątpienia posiada Ciechocinek, Kudowa Zdrój, Krynica Morska, Kołobrzeg. Udając się tam warto wiedzieć, że przebywając dłużej niż dobę w danej miejscowości będziemy musieli uiścić stosowną opłatę uzdrowiskową, którą przeważnie opłacamy w hotelowej recepcji czy pensjonacie.

 

Oczywiście stawki te nie są wysokie, a ustala je rada gminy w oparciu o decyzję wojewody. Jak twierdzi biuro rachunkowe olsztyn są grupy od których nie pobiera się opłaty uzdrowiskowej, podobnie jak w przypadku podatku miejscowego – chodzi między innymi o młodzież szkolną, zorganizowane grupy. Nie może być również pobierana od osób, które już uiściły na danym terenie opłatę miejscową – przekonuje biuro rachunkowe olsztyn.Dodaj nowy komentarz do artykułu Opłata uzdrowiskowa
Nick: